Haberler Transseksüel

Nepal’in Yıldız Trans Modeli Calvin Klein’in Yeni Reklam Kampanyasında Yer Aldı

GMag
Yazar: GMag

Nepalli Trans model Anjali Lama, Calvin Klein’in yeni reklam kampanyasında yer alıyor.

“My Statement. #MyCalvin” adlı kampanya, Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Asya’da yayınlanmaya başladı. 

Reklamda Lama’nın yanı sıra Asya’nın başka önemli figürleri de bulunuyor. Japon film yapımcısı Shiori Ito ve Çinli fotoğraf sanatçısı Tong Meng bu figürlerin arasından en dikkat çeken isimler. Reklam kampanyasına dahil olan kişiler, dengenin kendilerine ne ifade ettiğini açıklıyor. Lama’nın kısmı ise 14 Mart’ta tamamen gösterilmiş olacak.

Nepal’in küçük bir köyünde doğan Lama, 2005 yılında trans olduğunu açıkladı ve Kathmandu’ya taşındı. Lama, 2009 yılında Nepal’in önde gelen dergilerinden “Voice of Women”in kapağı için poz verdi. 

2017 yılında Hindistan moda haftasına davet edilen Lama, bu onura erişen ilk trans model oldu. Lama, Monisha Jaising’in açılış defilesinde de yer aldı.

Trans model bir süredir de Rajesh Pratap Singh ve Gaurav Gupta gibi tasarımcılarla çalışıyor.

Nepal, trans hakları konusunda Güney Asya’nın en ilerici ülkelerinden bir tanesi. 2007 yılında Nepal Yüksek Mahkemesi, vatandaşların kendilerini istedikleri cinsiyet ile tanımlayabilmelerini sağlayan bir yasayı onaylamıştı. 2015 yılından beri ise pasaportlara üçüncü bir cinsiyetin eklenip eklenemeyeceği tartışılıyor.

Yorum Yaz

0 Paylaşımlar
+1
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin