DC Comics, Titan Dizisi İçin Trans ve İşitme Engelli Model Chella Man ile Anlaştı

 DC Comics, Titan Dizisi İçin Trans ve İşitme Engelli Model Chella Man ile Anlaştı
Digiqole ad

Trans YouTube yıldızı ve model Chella Man, yakında ‘aktör’ de olacak.

20 yaşındaki kuir sanatçının DC yapımı olan Titans’ın ikinci sezonunda Joseph Wilson, diğer adıyla Jericho, karakterini canlandıracağı belirtildi.

“Trans, işitme engelli, Yahudi ve azınlıkta olan biri olarak, kendime her zaman farklılıklarımdan güç almayı hatırlattım. Bu benim için rüya gibi bir şey.”

Man’in YouTube’da 173,000 takipçisi bulunuyor. Modellik kariyerini is IMG ile anlaşmalı olarak sürdüren Man, cinsiyet, kimlik ve engelli olmak gibi hem kendi hayatını doğrudan etkileyen, hem de toplumu yakından ilgilendiren konular hakkında YouTube kanalında sık sık konuşuyor.

Jericho, konuşma yetisi olmayan ve diğer insanları göz göze gelerek kontrolü altına alabilen bir kahraman. Bu, engelli bir karakterin engelli bir oyuncu tarafından canlandırılacak olması adına da önemli bir detay. Jericho birisini ele geçirdiği zaman o kişinin ses tellerini kullanarak konuşabiliyor. Jericho’nun dışında göreceğimiz isimlerin arasında Batman’in kankası Robin, prenses Starfire, Raven ve Beast Boy da bulunuyor.

Yapımcı ve yönetmen olarak ise tanıdık bir isim var: Greg Berlanti. Berlanti daha önce Love, Simon, Riverdale ve The Chilling Adventures of Sabrina’nın da yapımcılığını yapmıştı.

Geçtiğimiz günlerde Marvel da bizi sevindiren bir duyuru yapmış, 2020’de vizyona girecek olan The Eternals’ın başrolünde gay bir aktör olacağını açıklamıştı.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin