İzleyin: 11 Yaşındaki Trans Bir Kızın Yer Aldığı Kısa Film ‘If I Had a Voice’

 İzleyin: 11 Yaşındaki Trans Bir Kızın Yer Aldığı Kısa Film ‘If I Had a Voice’
Digiqole ad

Trans ve cinsiyet çeşitliliği olan çocukları destekleyen ve kar amacı gütmeyen yardım kuruluşu Mermaids, yeni kısa filmiyle üyelerini, hayranlarını  ve transseksüel topluluğunu kendisine hayran bıraktı.

‘If I Had a Voice’ isimli kısa film, 11 yaşındaki Emily’nin internet ortamındaki transfobiye tepki vermesini ve karşı çıkmasını konu alıyor.

Bir dakika süren kısa video, trans bireylerin medyada maruz kaldığı tacize vurgu yapıyor ve medya kuruluşlarının onları nasıl şeytanmış gibi gösterdiğine odaklanıyor.

Videonun yayınlanmasından önce Mermaids derneğinin CEO’su Susie Green ve videoda yer alan 11 yaşındaki Emily konuşma yaptı. Susie Green,

“Geçtiğimiz yıllarda çocuklar ve toplumsal cinsiyetle ilgili konularda medyada patlama gördük ve her ne kadar aralarında sorumlu ve anlayışlı haberler bulunsa da çoğu yanıltıcı, yanlış bilgilendirici ve bazen de zalimceydi.” 

“Kendimden, olduğum kişiden gurur duyuyorum. Hayatım boyunca ailemle, arkadaşlarımla, doktorlarla, öğretmenlerle ve hatta yabancılarla duyulmak, anlaşılmak için mücadele ettim. Bazıları beni dinlemeyi, bazıları da dinlememeyi tercih etti. Bazılarının anlaması zaman alırken, bazıları hiçbir zaman anlamadı. Hayatım boyunca duyulmak için savaşmak zorunda kalacağımın farkındayım. Benden korkulması gereken bir şeymiş veya onlara kötü şeyler yapabilecekmişim gibi bahsettiklerini biliyorum. Ancak iyi bir insan olduğumu biliyorum ve benimle gerçekten benmişim gibi konuşan insanlarla ilgileniyorum. Okulumda LGBT kulübü kurdum, çünkü benim gibi kendilerini kabul etmeye ve ettirmeye çalışan, etrafındakilere nasıl hissettiklerini anlatmaya çalışan ve bunlar için mücadele eden çocuklar gördüm. Bu videoda yer alma sebeplerimden biri de bu durumda olanlara yardımcı olmaya çalışmak. Bu video, tam olarak nasıl hissettiğimi açıklıyor. Beni dinlediğiniz için çok teşekkür ederim.”

Konuşmaya hem transseksüeller, hem de cinsiyet değiştirmemiş destekçileri katıldı ve odadaki uyum, elle hissedilebilir haldeydi.

Aşağıdan videoyu izleyebilirsiniz:

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

18 Paylaşımlar
Paylaş18
Tweetle
Paylaş
Pin