İzleyin: İşitme Engelli Kuir Sanatçı, Geçiş Aşamalarını Youtube’da Paylaştı

 İzleyin: İşitme Engelli Kuir Sanatçı, Geçiş Aşamalarını Youtube’da Paylaştı
Digiqole ad

İşitme engelli, kuir bir sanatçı, tüm geçiş sürecini YouTube kanalında belgelendirdi.

Sağır olan 19 yaşındaki Chella Man, cinsiyet eşitliği eksikliği nedeniyle kendisini hep izole hissettiğini söylüyor.

Fakat engelli kuir gençlere yardımcı olmak amacıyla kişisel geçişini internetle paylaşmak istedi.

Chella Man; özellikle Instagram ve YouTube’da yaptığı çalışmalarla, görünürlüğü, çeşitliliği, kuir kültürü ve engelli yaşama gibi konularda ilk elden eğitim sunuyor.

“Central Pennsylvania’da büyüdüm, neredeyse hiçliğin ortasında. Orada insanlar son derece dar görüşlü. İnsanlara bunu anlamalarına yardımcı olmak için, ben her zaman Trump’ın seçimlerden birkaç ay önce liseme konuşmaya geldiğini söylerim.”

“Ergenlik çağına geldiğimde bedenimle istediğim şeyler örtüşmemeye başladı. Kendimi maskülen görmek istiyorum ama göğüslerim büyümeye ve kıvrımlarım oluşmaya başladı. Hal böyle olunca güzellik ve güven duygum da solup gitti. Fakat zihnim ve bedenim arasındaki kopukluk, güzelliğime ilişkin aldığım iltifatın gölgesinde kaldı.”

“Bugünlerde kendini en çok sağlıklı, bitki temelli gıdaları yiyorken, yeterli su içtiğimde ve sürekli çalışırken güzel hissediyorum.”

“Hala kendimi zaman zaman özgüvensiz hissettiğin zamanlar oluyor. Özellikle de bedensel hoşnutsuzluğum baş gösterdiği zaman ve büyük bir sivilce çıkardığımda! Ancak son zamanlarda kendimi güvensiz kılabildiğimi, diğer insanların benim üzerimde bu güce sahip olmadığını anladım. Yapabileceğiniz en cesur şey, kalbinizde doğru olduğunu bildiğiniz şeydir.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

23 Paylaşımlar
Paylaş23
Tweetle
Paylaş
Pin