fbpx   .  

Dünyanın En Büyük Trans Güzellik Yarışması 2022 Kazananını Buldu!

Filipinler’den Fuschia Anne Ravena, 25 Haziran Cumartesi günü Tayland’ın Pattaya kentinde düzenlenen etkinlik Miss International Queen 2022 yarışmasını kazandı.

Kolombiyalı Jasmine Jimenez ikinciliği kazanırken, Fransız Aëla Chanel üçüncü oldu.

Ravena, en üst sırayı aldıktan sonra izleyicilere yaptığı bir konuşmada yolculuğundan bahsetti ve “kolay olmadı” dedi.

 

“Her zaman insan olmanın ve trans kadın olmanın en güzel varlığının sadece bilgi dolu bir kafa olmadığını, sevgi ve saygı dolu bir kalp olması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Trans yolculuğum boyunca aldığım en güzel hediye kendi evime kabul edilmem” dedi. “Trans topluluğunun eşitlik mücadelesinde daha kat etmesi gereken çok yol var ve sesini yükseltmesi için birçok şans verilmesi gerekiyor, gerçekten bu fırsatı en üst düzeye çıkarmak ve elimden geldiğince bir fark yaratmak istiyorum.”

 

27 yaşındaki girişimci Filipinler’deki Cebu’dan geliyor ve trans güzellik yarışmasını kazanan üçüncü Filipinli. Ravena, sponsorlardan çeşitli hediyelerle birlikte 450.000 Tayland bahtı (10.361 £) para ödülü aldı.

Ravena özellikle LGBTİ+ topluluğunun güvenini oluşturmak için ilham verici alıntılarla muhteşem fotoğraf çekimleri yayınladığı sosyal medyada, trans topluluğu için şimdiden sağlam bir ses.

Miss International Queen, 2004’ten beri devam ediyor, ancak geçen yıl COVID-19 salgını nedeniyle iptal edildi. 2022’nin etkinliği, yarışmanın 16.’sıydı.

Tayland merkezli gösteri, web sitesine göre “toplumda eşit kabul yaratmayı” ve “genel halk tarafından kabul edilecek transseksüel kız yarışmalarının standardını yükseltmeyi” amaçlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.