İngiltere Transseksüel Vatandaşlarını Tanımadı!!

 İngiltere Transseksüel Vatandaşlarını Tanımadı!!
Digiqole ad

İngiltere’de; transseksüellerin Genel Seçimlerde oy kullanamadıkları, çünkü “kayıt dışı tutuldukları” bildirildi.

Online kayıt formunda, kimliklendirme sürecinin bir parçası olarak, insanların Ulusal Sigorta numaralarını girmeleri gerekiyor. Bununla birlikte, yasal olarak isimlerini değiştiren bazı transseksüel insanlar, numarayı girdiklerinde ulusal sigorta numaralarının “korunmalı” olduğunu iddia eden bir hata mesajı aldıklarını bildirdiler.

Trans bir erkek, formu göndermeye çalıştığında her defasında hatanın tekrarlandığını söyledi.

“Online kayıt olmayı denedim. Bilgilerimi ve adımı bir yıl önce değiştirdiğim halde, bilgileri girdiğim her seferinde, ulusal sigorta numaram için ‘bu ulusal sigorta numarası korunmalıdır’ yazdı. Temel olarak, sahip olmadığım farklı bir ulusal sigorta numarası girmek zorunda olduğum yerde bir hata oluştu. Sanki ben bir insan değilim, sanki diğer insanlardan daha az insanmışım gibi hissettim.”

Bu hata kodu, şöhretli insanları veya suç mağdurları gibi bazı kişilerin anonim olarak oy kullanmasına izin veren korumalı bir ulusal sigorta numarası anlamına geliyor.

Korunan bir ulusal sigorta numarası olması, kişinin kimlik bilgilerini kanıtlaması gerektiği anlamına gelir; bazı gereklilikleri yerine getirmeksizin Toplumsal Cinsiyet Tanıma Belgesi almak gittikçe zorlaştığı için, bu durum trans insanların işlerini zorlaştırmaktan başka bir şey değildir.

İsmi açıklanmayan bir adam, yerel yetkililerle temasa geçtiğinde hatanın nasıl düzeltileceğini anlattı.

“Kayıt yaptıramadım çünkü belgelerim olsa bile kimliğimi ispatlayamıyorum. Çünkü Cinsiyet Tanıma Belgem yok.”

Benzer bir sorunla karşılaşan bir diğer kadın, sorulmamasına rağmen Vergi Dairesi tarafından bu kategorilere girdiğini söyledi. Sorunu, yerel belediyeye şahsen kaydettirerek çözmeye çalıştığında, sertifikası olmadığı için kaydolamadı.

Seçim Komisyonu, konuyu çevreleyen yerel konseylere herhangi bir rehberlik önerilmeyeceğini söyledi.

Ayrıca, Ulusal Sigorta Numarası olmadan oy kullanmak için kayıt yaptırmanın mümkün olduğu ve Seçim Komisyonu’nun, yerel yetkili makamlara, eğer bir başvuran bunları sağlamazsa takip etmesi gereken işlemleri özetleyen kapsamlı bir rehber sunulması gerektiği belirtildi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin