Dünya Haberler

İsrailli Güreş Şampiyonu Eşcinsel Olduğunu Açıkladı

GMag
Yazar: GMag

İsrailli güreş şampiyonu Nir Rotenberg gay olduğunu kamuoyu ile paylaştı ve çevresi bu durumu oldukça olumlu karşıladı.

Rixon lakabı ile de tanınan Nir Rotenberg, yakın zamanda yapmış olduğu açıklama ile İsrail’de ilk bilinen eşcinsel güreş şampiyonu olarak tarihe geçti.

Tel Aviv’li sporcu Ronen isimli bir sevgilisi olduğunu ve birlikte Ronen’in eski eşinden olan iki çocuk yetiştirdiklerini söyledi.

Eşcinsel evliliklerin İsrail’de gerçekleşmesi yasalara uygun değilken, hükümet başka ülkelerde kıyılan eşcinsel nikahlarını geçerli kabul ediyor. Rotenberg, bu durumdan faydalanmayı düşündüğünü ve evlenmek istediğini de belirtti.

Rotenberg genç atletlere de örnek olmak istiyor.

“Bir şampiyon olarak etki alanımın ve sorumluluğumun büyüklüğünün farkındayım. Eğer büyürken rol model alabileceğim eşcinsel bir güreşçi görebilseydim, boğuşmak zorunda kaldığım sorunların üstesinden gelmek çok daha kolay olurdu. Bu yüzden açılmanın doğru ve tam zamanı olduğuna karar verdim.”

“Amacım güreşi bir araç olarak kullanmak ve farkındalık yaratmak. Önümüzde katetmemiz gereken uzun bir yol var ve birlikte çalışarak engelleri yenmeliyiz.”

Sporcu, yerel topluluğundan da oldukça olumlu bir geri dönüş aldı. İsrail Güreş Ligi’nin logosu, gökkuşağı renkleri ile renklendirildi.

Nir, ayrıca arkadaşları ve spor çevresi tarafından da destek gördüğünü dile getiriyor.

#andstill @israeliwrestling champion! Photography: @blackbird316

A post shared by Rixon (@rixonwrestling) on

Yorum Yaz