Haberler Televizyon

İzleyin: HBO’nun Yeni Dizisi ‘Here and Now’da Trans Bir Müslüman Karakter Olacak

GMag
Yazar: GMag

Eğer kalbinizde hala Six Feet Under büyüklüğünde bir boşluk varsa, Alan Ball’un yeni dizisi Here and Now’a bir bakmak isteyebilirsiniz. 

Ball, Six Feet Under’dan sonra doğaüstü yollara sapmış ve 7 sezon boyunca yayınlanan True Blood’ın yapımcılığını üstlenmişti. Yapımcı, şimdiyse aile dramasıyla, güneyli vampir hikayesinin doğaüstü öğelerini karıştıran Here and Now’la geri dönüyor.

Üç tanesi Somali, Vietnam ve Kolombiya’dan evlat edinilmiş, dört yetişmiş çocuğun ebeveynleri Audrey ve Greg rollerinde Holly Hunter ve Tim Robbins’i görüyoruz. Dizi, This Is Us tarzı sıradan bir aile draması gibi görünebilir ancak çiftin eşcinsel oğulları Ramon (Daniel Zovatto), kimsenin görmediği şeyleri görmeye başlıyor. Görüntüler zihinsel bir rahatsızlık mı yoksa doğaüstü güçler harekete mi geçti? Ramon aynı zamanda sevgilisi Henry’yi (Andy Bean) ailesiyle tanıştırmaya getirerek dramaya drama katıyor.

Dizinin kuir özellikleri bunlarla sınırlı değil. Ball’ın kocası, Peter Macdissi dizinin hem yapımcılarından hem de dizide rol alıyor. Macdissi’nin karakteri trans bir çocuğu olan Müslüman bir terapist.

“Bu dizi Amerika hakkında olacak içerisinde Müslüman bir aile olmak zorunda. İnsanlar Müslüman karakterlerden korkuyorlar, onları anlamıyorlar ve onlara her türlü şeyi yakıştırıyorlar. Özellikle ana akım medyada görünen Müslüman karakterler hiçbir zaman karmaşık değiller ve detaylarından bahsedilmiyor. Tabii ki araştırmamı yaptım ve trans Müslüman çocukların olduğunu gördüm. Müslüman ailelerin o kadar muhafazakar olduğunu düşünüyoruz ki bize göre ailelerinde sınırların dışında kimseye yer yok, ama durum böyle değil.”

Here and Now eleştirmenlerden Six Feet Under’ın aldığı övgüyü alacak mı bilemiyoruz. Dizinin ilk bölümü 11 Şubat Cuma günü HBO’da yayınlanacak.

Yorum Yaz