Haberler Teknoloji

Yeni Bir Cep Telefonu Uygulaması, Erkeklerin Daha Maskülen Görünmesini Sağlıyor!

GMag
Yazar: GMag

Kullanıcıların, “daha erkeksi” görünecekleri şekilde fotoğrafları düzenlemesini sağlayan yeni bir akıllı telefon uygulaması yayınlandı.

The Manly uygulaması erkeklere kaslı görünüm, yüz kılları, dövmeler veya bronz ten ekleyerek kendilerini daha erkeksi hale getirmek için görünümlerini düzenleme seçenekleri sunuyor.

4,99 £ maliyeti olan tartışmalı uygulama, kullanıcıların “kendilerinin erkeksi versiyonunu” yaratmaya teşvik ediyor ve kendilerine daha pürüzsüz bir cilt, aksesuarlar ve hatta renkli renkli lensler eklemelerine izin veriyor.

Negatif vücut imajına yönelik tutumları değiştirmeye kararlı olan Be Real Campaign’in kurucularından Denise Hatton, The Independent’e uygulamanın gerçek dışı erkek vücut ideallerini sürdüreceğini söyledi.

“Birçok insan beden imajı mücadelelerinin sadece kadınları etkilediğini düşünüyor, fakat giderek artan sayıda erkek; umutsuzca, medyada ve reklamlarda sürekli olarak gördüğümüz erkek güzelliği idealine ulaşmaya çalışıyor. Manly gibi uygulamalar hassas gençler için oldukça zararlı.”

Birçok sosyal medya kullanıcısı, bu uygulamayı “üzücü”, “yanlış”, “aşağılayıcı” olarak nitelendirdi ve uygulamanın “korkunç stereotipleri” desteklediğini iddia etti.

Yorum Yaz